YСT

Новий YCT (іспит з китайської мови для школярів)

З метою заохочення вивчення китайської мови серед школярів (школярок), які не є носіями китайської мови, починаючи з 2004 року проводиться новий іспит YCT, який розроблений Державним комітетом КНР з викладання китайської мови як іноземної (Ханьбань) за участю фахівців з лінгвістики, психології, педагогометріі, з вивчення китайської мови як іноземної в Китаї і за кордоном. . Новий YCT створений на основі результатів повного дослідження практичного навчання китайській мові в зарубіжних школах.

Структура іспиту

Новий YCT є міжнародний кваліфікаційний іспит з оволодіння китайською мовою. Іспит призначений для перевірки у школярів (школярок), які не є носіями китайської мови, навичок використання китайської мови в життєвих і навчальних ситуаціях. Новий YCT складається з двох частин — письмового та усного іспитів, які потрібно здавати окремо. Письмовий іспит підрозділяється на наступні рівні:

YCT (перший рівень), YCT (другий рівень), YCT (третій рівень), YCT (четвертий рівень)

В усний іспит входять YCT (початковий рівень), YCT (середній рівень).

Письмовий іспит   Усний іспит
YCT (4-й рівень)   YCT (средний рівень)
YCT (3-й рівень)   YCT (начальный рівень)
YCT (2-й рівень)  
YCT(1-й рівень)  

2. Рівні іспиту

Новий YCT відповідає «Міжнародним критеріям рівня китайської мови» (МКУРКЯ), «Загальноєвропейським мовним довідковим стандартам (CEF)» і новим HSK. Їх співвідношення відображено в наступній таблиці:

новий HSK новий YCT запас слів МКУРКЯ ОЕРЯ(CEF)
HSK(6-й рівень)   от 5000 5-й рівень C2
HSK(5-й рівень)   2500 C1
HSK(4-й рівень)   1200 4-й рівень B2
HSK(3-й рівень) YCT(4-й рівень) 600 3-й рівень B1
HSK(2-й рівень) YCT(3-й рівень) 300 2-й рівень A2
HSK(1-й рівень) YCT(2-й рівень) 150 1-й рівень A1
  YCT(1-й рівень) 80    

Екзаменовані, які склали YCT (1-й рівень), можуть розуміти і використовувати найбільш частотну лексику і вирази китайської мови, мають здатність до подальшого обученію.

Екзаменовані,  склали YCT (2-й рівень), можуть розуміти і використовувати найбільш загальновживані слова і вирази в різних конкретних комунікативних сітуаціях.

Екзаменовані, склали  YCT (3-й рівень), можуть вести простий і конкретний діалог на побутову тематику по-китайськи, і досягти класу «А» початкового рівня китайського язика.

Екзаменовані, склали  YCT (4-й рівень) , можуть виконати основні комунікативні завдання за допомогою китайської мови в побутовому житті і навчанні, можуть впоратися з більшістю завдань спілкування під час екскурсії в Китаї.

Принципи іспиту

Новий YCT прагне зміцнити почуття самовпевненості і гордості в процесі вивчення китайської мови. Він заснований на принципі «поєднання теорії з практикою» і тісно пов’язаний з поточною обстановкою викладання китайської мови і використовуваними навчальними посібниками в зарубіжних школах.

Мета іспиту — «сприяти викладанню і навчанню за допомогою іспитів».

Призначення іспиту

Новий іспит YCT призначений для школярів, які не є носіями китайської мови.

Результати іспиту є:

документальним свідченням для самоперевірки рівня учнів, для підвищення рівня володіння китайською язиком.документальним свідченням для надання до відповідних навчальних закладів для подальшого обученія.

документальним свідченням для оцінки ефекту навчання відповідних шкіл і підготовчих учрежденій.

документальним свідченням для бажаючих взяти участь у іспиті HSK.

Результати іспиту

Через 3 тижні після іспиту екзаменованих можуть отримати результати іспиту нового YCT, видані головним управлінням «Ханьбань».

 

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.